TON akce „Ohnout nebo zlomit“

Návštěva u největšího výrobce židlí v České republice.

Byli jsme v TONu. Přímo ve výrobním procesu a kdo neviděl neuvěří.

Všichni víme co je to „thonetka“, známe je všichni, hodně z nás je má doma a klidně i několik desítek let používá, bereme je jako součást našeho interiéru, která ho nádherně doplňuje, je krásná, účelná a mnohdy nenápadná. Neruší, interiér nádherně doplní a slouží a slouží a slouží…

Pohled na výrobu židlí, zdánlivě jednoduchou – čtyři nohy s horní deskou a je to ne? – se vám po prohlídce závodu zásadně změní. Továrna vás zasáhne svou velikostí, vybavením, kde se snoubí moderní výrobní prvky s těmi starými používanými vlastně od prvopočátku založení výroby židlí v Bystřici pod Hostýnem v roce 1861. Poměrně velký podíl ruční práce ve vás okamžitě vyvolá respekt k výrobku a začnete ho vidět jinak. Probudí ve vás jakousi úctu k lidské práci, přírodě a každodenní lidské potřebě někde spočinout. Proč ne právě v židli, kterou vyrobila lidská ruka z bukového dřeva?

Židle z TONu je prostě židle s velkým Ž. Vyzkoušeli jsme ji a je to prostě tak.

Naše společnost Potrusil s.r.o. je obchodním partnerem TONu už od roku 1993, kdy byla založena. Prodej židlí není naší hlavní činností, ale přes to nelze realizovat tvorbu interiérů bez tohoto veledůležitého prvku. Od zahájení naší spolupráce jsme zobchodovali se společností TON za desítky milionů korun (v sortimentu židlí) a chceme v tomto obchodním spojení i nadále pokračovat, není důvod proč ne. Výrobky Bystřického Tonu jsou na trhu velmi oblíbené, kvalitní a cenově odpovídající.

Závěr? Měl by se na každém konci nějaký udělat, ale proč se vlastně opakovat? Každý ví co se schovává za třemi písmeny TON. Továrna na ohýbaný nábytek,  Bystřice pod Hostýnem, židle, tradice, kvalita, český výrobek.

Tak se všichni pohodlně usaďte a užívejte!

Přeje kolektiv firmy Potrusil!

A na konec jen pár střípku z akce TON „Ohnout nebo zlomit“ – naši lidé si zkouší výrobu židlí TON.