Každý začátek je těžký

Když jsme někdy před půl rokem rozhodli o tom, že trošku přispějeme ke zlepšování prostředí, ve kterém žijeme, věděli jsme, že to nebude cesta snadná a nepůjde to takříkajíc samo. Naše nabídka, že za vás vysadíme mladé stromky za váš nákup kancelářského nábytku, nebyla sice tak úspěšná jak jsme čekali, přesto se našlo pár z vás, kteří na naši nabídku reagovali a pomohli tak nahradit několik pokácených stromů v naší krásné zemi. 

Kolik jich tedy vlastně bylo? Celkem jsme pomohli vysadit 50 stromů, ale je to hodně nebo málo? Za nás málo, chtěli jsme pomoci samozřejmě více a naše představa byla, počítat nově vysazené stromy spíš na stovky kusů než na desítky. Každý strom se ale počítá a navíc každý začátek je těžký, jak již se píše v názvu tohoto příspěvku.

Vzdávat se ale nechceme a budeme v nabídce pokračovat dál, dokonce zvážíme, zda sortiment, za který budeme stromky vysazovat, nerozšíříme o další výrobky. Uvidíme, co přinese rok 2021, který snad bude startovním pro další lepší období a projeví se to i na našem společném příspěvku pro životní prostředí.

Na závěr bych rád zmínil jednoho z našich zákazníků, který se zásadně přičinil na výsadbě stromků za rok 2020. Byla jím společnost Klášterní officína, zabývající se výrobou bylinných produktů se sídlem v Rousínově. Fotografie z realizace níže. 

Více o projektu Hravá zdravá kancelář najdete zde.